Wielka rywalizacja o Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach. 13-09-2021
Wielka rywalizacja o Puchar Podlasia w biegach na nartorolkach.

W niedzielę 12.09.2021 r. na terenie WOSiR Szelment  sp. z o.o., odbyły się zawody pn: II Międzynarodowy puchar Podlasia w biegu na nartorolkach pod Honorowymi Patronatami Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego  oraz Prezesa Polskiego  Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera.

W zawodach na zamkniętej pętli w Szelmencie wzięło udział około 100 zawodników na czele z najlepszym polskim biegaczem narciarskim Maciejem Staręgą, który reprezentował Uczniowski Klub Sportowy Rawa Siedlce – dwukrotny uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich (Soczi i Piongczang). W Szelmencie startował w kategorii seniorów, zdobywając  I miejsce z wynikiem 12:35,84. W rywalizacji udział wzięli zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych, zaczynając od maluchów, kończąc na seniorach.  Dekoracji zawodników dokonał  w kategoriach wiekowych na dystansie od 1.50 km do 6 km.,  Wojciech Nowicki- mistrz Olimpijski w rzucie młotem z 2021 r.

Impreza była zorganizowana przez Podlaski Okręgowy Związek Narciarski oraz Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szelmencie w ramach 57. Centralnych Dni Olimpijczyka.

Tytuł Mistrzów Podlasia wywalczyli:

Maluchy K ( 2012 i młodsze) Łyżworolki

  1. Kucharewicz Oliwia UKS Orlik w Starej Kamionce

Maluchy K ( 2012 i młodsze )

  1. Milena Borys – UKS Start w Malawiczach
  2. Dominika Giba – UKS „ Hubal” Białystok
  3. Weronika Plichta – Start w Malawiczach

Maluchy M ( 2012 i młodsi ) Łyżworolki

  1. Gabriel Kiczkajło – UKS „ Hubal” Białystok
  2. Julian Bednarczyk – UKS Rawa Siedlce
  3. Nikodem Kulikowski – UKS „ Hubal” Białystok

Maluchy M ( 2012 i młodsi )

  1. Gabriel Wasilewski – UKS „ Hubal” Białystok
  2. Julian Bednarczyk – UKS Rawa Siedlce
  3. Nikodem Kulikowski – UKS „ Hubal” Białystok

Młodziczka ( 2007-2006 )

  1. Klaudia Radomska – UKS Rawa Siedlce
  2. Karolina Niedźiółka – UKS Rawa Siedlce
  3. Iga Staręga – UKS Rawa Siedlce

Młodzik ( 2007-2006 )

  1. Maciej Sobiczewski – UKS Rawa Siedlce
  2. Jakub Jaśkiewicz – UKS Rawa Siedlce
  3. Maciej Boruta – UKS Rawa Siedlce

Juniorka Młodsza ( 2005-2004 )

  1. Karolina Tułazińska – UKS „ Hubal” Białystok
  2. Gaja Szlegier – UKS „ Hubal” Białystok
  3. Weronika Bielecka – UKS Rawa Siedlce

Junior młodszy ( 2005-2004)

  1. Michał Okniński – UKS Rawa Siedlce

Juniorka ( 2003-2002)

  1. Kamila Rećko – UKS Start w Malawiczach

Junior  ( 2003-2002 )

  1. Maciej Krajcer – UKS Rawa Siedlce
  2. Emanuel Sosnowski – UKS „ Hubal” Białystok

Seniorka  ( 2001 i starsze)

  1. Anna Bielecka – UKS Rawa Siedlce
  2. Paulina Kucharewicz – UKS Orliki w Starek Kamionce
  3. Kamila Ołów – DD Running Team

Senior ( 2001 i starsi )

  1. Maciej Staręga – UKS Rawa Siedlce
  2. Dariusz Rogala – skipol.pl TEAM
  3. Hubert Paszkowski – skipol.pl TEAM