W dniach 26 – 28 sierpnia Szelment stolicą Narciarstwa wodnego. 29-08-2022
W dniach 26 – 28 sierpnia Szelment stolicą Narciarstwa wodnego.

W dniach 26-28 sierpnia na jeziorze Szelment Wielki odbyły się Mistrzostw Polski oraz Grand Prix of Poland w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Organizatorzy z UKS Na-Wa Szelment oraz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego nie mogli wymarzyć lepszej pogody na przeprowadzenie Mistrzostw Polski i Grand Prix of Poland w narciarstwie wodnym za wyciągiem.

Dwudniową rywalizację, do której stanęło prawie 60 zawodników z 12 klubów, kończyły widowiskowe skoki, które przyniosły wiele sukcesów narciarzom Sparty Augustów i MOS Augustów. W sumie, po uwzględnieniu wyników w trójkombinacji, tradycyjnie silni w tej dyscyplinie sportu augustowianie stawali na podium w WOSiR Szelment 25 razy.

W imprezie, którą wsparli Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Gmina Szypliszki i Miasto Suwałki, aż cztery medale, zdobyli zawodnicy istniejącego raptem od 3 lat Uczniowskiego Klubu Sportowego Na-Wa, na co dzień trenujący na akwenie w WOSiR Szelment. Do akcji włączyła się także, Komenda Miejska Policji w Suwałkach która, mówiła o bezpieczeństwie nad wodą.

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz

Wyniki Mistrzostw Polski

Kategoria Open kobiety – slalom
1. Polkowska Zuzanna (MOS Augustów) 1,50/55/13.00
2. Jaroszewska Izabela (SUNAL Przyjezierze) 5,00/52
3. Hirchy-Żak Kamila (SKILINE Szczecin) 3,25/46
Kategoria Open mężczyźni – slalom
1. Kazek Dawid (ZEFIR Bytom) 5,25/58/13.00
2. Siedlarski Jakub (ZEFIR Bytom) 5,00/58/13.00
3. Pieczonka Bartosz (ZEFIR Bytom) 5,00/58/16.00
Kategoria U15 dziewczęta – slalom
1. Szumańska Emilia (ZEFIR Bytom) 4,50/55/18.25
2. Żuk Maja (UKS NA-WA) 1,50/52
3. Olejnik Zofia (MOS Augustów) 50/49
Kategoria U15 chłopcy – slalom
1. Klukowski Kacper (MOS Augustów) 5,00/55/18.25
2. Drewiczewski Jakub (ZEFIR Bytom) 4,00/55/18.25
3. Mikulski Emil (UKS NA-WA) 3,50/46
Kategoria U19 kobiety – slalom
1. Koszycka Gabriela (SPARTA Augustów) 4,00/55/18.25
2. Piątek Maja (SPARTA Augustów) 5,50/52
3. Janik Oliwia (ZEFIR Bytom) 4,50/52
Kategoria U19 mężczyźni – slalom
1. Szumański Ksawery (ZEFIR Bytom) 5,00/58/18.25
2. Wycisk Mateusz (ZEFIR Bytom) 3,00/55/18.25
3. Rekuć Juliusz (MOS Augustów) 3,00/46
Kategoria Senior 1 mężczyzn – slalom
1. Krzywicki Mariusz (UKS NA-WA) 4,00/55/18.25
2. Drewiczewski Jarosław (KSW FARWATER) 3,50/52
3. Sadowski Adam (UKS NA-WA) 4,50/46

Kategoria Open kobiety – jazda figurowa
1. Polkowska Zuzanna (MOS Augustów) 1530
2. Jaroszewska Izabela (SUNAL Przyjezierze) 680
3. Konarska Patrycja (KILWATER) 420
Kategoria Open mężczyźni – jazda figurowa
1. Siedlarski Jakub (ZEFIR Bytom) 5600
2. Kazek Dawid (ZEFIR Bytom) 4670
3. Pieczonka Bartosz (ZEFIR Bytom) 4000
Kategoria U15 dziewczęta – jazda figurowa
1. Szumanska Emilia (ZEFIR Bytom) 1530
2. Witek Roksana (ZEFIR Bytom) 1040
3. Zamykal Lena (XSKI Gliwice) 810
Kategoria U15 chłopcy – jazda figurowa
1. Drewiczewski Jakub (ZEFIR Bytom) 3810
2. Klukowski Kacper (MOS Augustów) 2650
3. Domaszewski Oskar (SPARTA Augustów) 1440
Kategoria U19 kobiety – jazda figurowa
1. Koszycka Gabriela (SPARTA Augustów) 2680
2. Bartoszewska Ewa (ZEFIR Bytom) 2410
3. Piątek Maja (SPARTA Augustów) 2170
Kategoria U19 mężczyźni – jazda figurowa
1. Szumański Ksawery (ZEFIR Bytom) 3670
2. Wycisk Mateusz (ZEFIR Bytom) 3300
3. Witek Wiktor (XSKI Gliwice) 980
Kategoria Senior 1 mężczyzn – jazda figurowa
1. Drewiczewski Dariusz (Dąbrowski KNWiW) 1930
2. Kędrak Michał (KNW Jaworzno) 1730
3. Drewiczewski Jarosław (KSW FARWATER) 1620

Kategoria Open kobiety – skoki
1. Polkowska Zuzanna (MOS Augustów) 36,0m
Kategoria Open mężczyźni – skoki
1. Borysewicz Kamil (SPARTA Augustów) 56,9m
2. Siedlarski Jakub (ZEFIR Bytom) 54,4m
3. Pieczonka Bartosz (ZEFIR Bytom) 43,7m
Kategoria U15 dziewczęta – skoki
1. Cyl Dominika (AKS Sparta) 29,3m
2. Szumanska Emilia (ZEFIR Bytom) 24,1m
3. Witek Roksana (ZEFIR Bytom) 21,9m
Kategoria U15 chłopcy – skoki
1. Drewiczewski Jakub (ZEFIR Bytom) 35,3m
2. Klukowski Kacper (MOS Augustów) 33,6m
3. Olszewski Antoni (SPARTA Augustów) 27,6m
Kategoria U19 kobiety– skoki
1. Koszycka Gabriela (SPARTA Augustów) 32,9m
2. Bartoszewska Ewa (ZEFIR Bytom) 30,6m
3. Janik Oliwia (ZEFIR Bytom) 30,1m
Kategoria U19 mężczyźni – skoki
1. Wycisk Mateusz (ZEFIR Bytom) 46,6m
2. Szumański Ksawery (ZEFIR Bytom) 35,6m
3. Ułanowicz Kacper (MOS Augustów) 22,3m
Kategoria Senior 1 mężczyzn – skoki
1. Kędrak Michał (KNW Jaworzno) 34,0m
2. Drewiczewski Jarosław (KSW FARWATER) 28,3m
3. Kowalski Paweł (SKT PŁAZIK) 14,1m

Kategoria Open kobiety – trójkombinacja

1. Polkowska Zuzanna (MOS Augustów) 3000,00
Kategoria Open mężczyźni – trójkombinacja
1. Siedlarski Jakub (ZEFIR Bytom) 2931,99
2. Pieczonka Bartosz (ZEFIR Bytom) 2271,08
3. Oborski Konrad (MOS Augustów) 1541,50
Kategoria U15 dziewczęta – trójkombinacja
1. Szumańska Emilia (ZEFIR Bytom) 2766,82
2. Witek Roksana (ZEFIR Bytom) 1837,26
3. Olejnik Zofia (MOS Augustów) 1753,86
Kategoria U15 chłopcy – trójkombinacja
1. Drewiczewski Jakub (ZEFIR Bytom) 3000,00
2. Klukowski Kacper (MOS Augustów) 2582,37
3. Olszewski Antoni (SPARTA Augustów) 1770,36
Kategoria U19 kobiety– trójkombinacja
1. Koszycka Gabriela (SPARTA Augustów) 2978,72
2. Bartoszewska Ewa (ZEFIR Bytom) 2767,90
3. Janik Oliwia (ZEFIR Bytom) 2359,22
Kategoria U19 mężczyźni – trójkombinacja
1. Wycisk Mateusz (ZEFIR Bytom) 2734,30
2. Szumański Ksawery (ZEFIR Bytom) 2699,45
3. Rekuć Juliusz(MOS Augustów) 875,06
Kategoria Senior 1 mężczyzn – trójkombinacja
1. Drewiczewski Jarosław (KSW FARWATER) 2439,38
2. Kędrak Michał (KNW Jaworzno) 2057,64
3. Kowalski Paweł (SKT PŁAZIK) 762,28

Wyniki GPX of Poland

biuletyn_gpx_szelment_2022_aktaktakt

 

Fot. UKS Na-Wa