NASZ OŚRODEK

WOSiR Szelment wita!

Serdecznie witamy wszystkich Państwa w miejscu, gdzie historia łączy się z nowoczesnością, wysiłek fizyczny ze spokojem odpoczynku w bajkowych krajobrazach, gdzie pory roku stają się mało istotne, bo dobrą zabawę znajdziecie u nas przez cały rok.

WOSiR Szelment to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, który od szeregu już lat jest całorocznym centrum wypoczynku na Suwalszczyźnie.

Nasz ośrodek leży u stóp Góry Jesionowej, która w latach międzywojennych była jedną z pierwszych w kraju baz szybowników, w latach II wojny światowej zaś miejscem niezwykle zaciekłych walk wojsk sowieckich z niemieckimi.

Bezpieczne i monitorowane parkingi, 53 miejsca noclegowe w pokojach 2 i 3osobowych, doskonała regionalna kuchnia – wystarczy, że do nas przyjedziesz – my zadbamy o to, by Twój urlop zapisał się w pamięci jako jeden z najlepszych dotychczas. Jesteśmy dumni z tego, że wielu Turystów z Polski i zagranicy wraca do nas rokrocznie. Mamy nadzieję, że dołączysz do tego grona.

DOSKONAŁA LOKALIZACJA

Zaledwie 15 kilometrów od Suwałk, 18 kilometrów od granicy Polska – Litwa, 26 kilometrów do kultowego jeziora Wigry, 7 km do centrum Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

WOSiR Szelment to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Krainy Pięknej jak Baśń – Suwalszczyzny.

Wypoczynek na Suwalszczyźnie – w naszym Ośrodku to hasło nabiera nowego znaczenia…

Zapraszamy i do zobaczenia!

WIRTUALNY SPACER

Oczywiście, przede wszystkim zapraszamy do odbycia prawdziwego spaceru po naszym ośrodku. Ten wirtualny to tylko namiastka rzeczywistości.

Jednak gdyby ktoś zastanawiał się, czy warto przyjechać do WOSiR Szelment, to wirtualny spacer powinien ułatwić podjęcie decyzji.

Wirtualną przechadzkę można odbyć zarówno latem, jak i zimą.

Rozpocznij spacer!

WYSTAWA

W Ośrodku od lat obejrzeć możecie Państwo ekspozycję poświęconą sportom zimowym “Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”.

Do przygotowania wystawy zebrano liczne eksponaty. m. in. narty olimpijskie i replikę Złotego Medalu Olimpijskiego z 1972 roku Wojciecha Fortuny, kombinezon Adama Małysza, narty Marusarza i wiele innych bezcennych eksponatów.

Wystawą opiekuje się Mistrz Olimpijski z Sapporo – Wojciech Fortuna.

Aktywny wypoczynek

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku, masz dość zgiełku miast, chcesz wypocząć w niesamowitym miejscu – Szelment – to miejsce wymarzone dla Ciebie.

Zimą oddajemy do Twojej dyspozycji stoki narciarskie, a latem kilometrowy wyciąg nart wodnych na jeziorze Szelment Wielki przylegającym do naszych obiektów. Przy wyciągu funkcjonuje, jedyne w okolicy, strzeżone kąpielisko z brodzikiem dla dzieci i wyznaczonym obszarem dla umiejących pływać. Na miejscu Drogi Turysto znajdziesz również wypożyczalnię kajaków i rowerów wodnych.

Kolejną atrakcją WOSiR Szelment jest wspaniały park linowy z trzema trasami o różnej trudności, rozpiętymi na 46-ciu podporach. Można także powalczyć na wspaniałym polu do paintball’a, zagrać w minigolfa lub wypożyczyć rowery i zwiedzić przepiękną Suwalszczyznę, korzystając z bezpiecznej trasy rowerowej Green Velo.

Historia

Kompleks wyciągów narciarskich WOSiR Szelment sp. z o.o. leży na pograniczu gmin Jeleniewo i Szypliszki. Obiekty zostały wybudowane w latach 2007 – 2008 przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i z dotacji Unijnych. W ramach Ośrodka w pierwszej kolejności wybudowano budynki stacji dolnej i górnej oraz pięć wyciągów orczykowych na Górze Jesionowej. W miarę upływu czasu obiekt jest modernizowany. Obecnie Ośrodek ma do zaoferowania siedem wyciągów plus przenośnik taśmowy, trasy biegowe, snowpark, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Latem natomiast elektryczny wyciąg nart wodnych /dł. 1000 m./, park linowy i wspinaczkowy – trzy trasy o różnej skali trudności rozwieszone na 46 podporach, wspaniałe pole do paintball’a, wypożyczalnia rowerów oraz 18-dołkowe pole do minigolfa. Góra Jesionowa w latach międzywojennych służyła do startów szybowców. W ostatnich latach wielokrotnie organizowano tu obozy lotniarskie.

Góra wznosi się nad przepiękną kotliną polodowcową, w której wije się Jezioro Szelment. Jezioro jest głębokie, a woda bardzo czysta. Jest też dużo gatunków ryb i ptactwa wodnego.

FUNDUSZE UNIJNE